نقش نمایشگاه ها در توسعه بازاریابی


غرفه سازی، غرفه نمایشگاهی، غرفه، غرفه ساز، دکوراسیون داخلی، طراحی غرفه

غرفه سازی، غرفه نمایشگاهی، غرفه، غرفه ساز، دکوراسیون داخلی، طراحی غرفه

رسیدن به بازارهای گسترده جهانی، مستلزم حرکت به سوی اقتصاد باز، بکارگیری استراتژیهای جهش صادراتی و نگاه مدبرانه به نیازها و خواسته های مشتریان گوناگون در بازارهای مختلف می باشد. توفیق در دستیابی به این هدف ، نیازمند حضور پررنگ بخش خصوصی و نیز بخش های وابسته به دولتی در بازارهای مختلف می باشد. یکی از سکوهای بسیار مهم در معرفی و شناسایی تواناییها و قابلیت های فنی واحدهای تولیدی و خدماتی، نمایشگاهها می باشد.

تاثیر نمایشگاه بر فروش شرکت ها :

در طول چند سال گذشته بازدید کنندگان نمایشگاه تبدیل به خریداران جدی تری شده اند. روش قدیمی تر تفکر درباره نمایشگاه های بازارگانی باید مورد بازنگری قرار گیرد،  اکنون زمان آن رسیده که از نمایشگاه ها به عنوان ابزاری برای افزایش موثرتر و کارآمد استفاده شود. حضور در نمایشگاه سبب می شود تا خریداران به طور موثر با 6 تا 10 شرکت ملاقات کنند و هر تماس رو در رو در نمایشگاه چند برابر تماس تلفنی ارزش دارد. همچنین یکی از ارزش های کلیدی نمایشگاه در توانایی کاهش چرخه فروش و دستیابی به خریداران ناشناخته است.

تاثیر نمایشگاه بر جذب مشتری :

نمایشگاه مکانی برای شناخت بهتر مشتریان احتمالی و فعلی می باشد. یک فروشنده خوب به شرط امادگی برای گوش دادن به مشتریان احتمالی می تواند ده فرصت جدید را در یک نمایشگاه بوجود آورد ملاقات با کسانی که امکان ملاقات در محیط خارج از نمایشگاه برای آنها دشوار است در نمایشگاه فراهم میشود از این رو نمایشگاه فرصتی مناسب برای شرکت است تا به اهداف بازاریابی خود دست یابد یا مو قعییت خود را در بازار تثیت کند. قرار دادن مشتری در مسیر چرخه فروش از دستاوردهای حضور در نمایشگاه است.

تاثیر نمایشگاه در کسب اطلاعات:

: شرکت ها برای ارئه کالایی با ارزشتر و رضایت مشتریان در هر زمینه ای به اطلاعات نیازمندند. بازاریابی و ارائه محصولات خوب از طریق درک عمیق از خواست ها و نیاز های مشتریان شروع می شود، آن ها باید اطلاعات دقیقی از شرکت های رقیب، واسطه ها سایر نیروها و عواملی که در بازار فعال هستند داشته باشند. بدین ترتیب نمایشگاه را می توان یکی از منابع موثر برای گردآوری اطلاعات مختلف جهت مدیریت بهتر و برنامه ریزی اصولی برشمرد. در عرض فقط چند روز برگزاری نمایشگاه می توان پیشنهاد های جدید را در خصوص هزاران خرید به دست آورد. از این رو نمایشگاه ها بهترین و موثرترین راه برای آگاهی از وضعیت رقبا، مشتریان جدید و همچنین مجوعه اطلاعات بازاریابی در مورد مشتریان و رقبا و بطور کلی سایر محصولات است.

تاثیر نمایشگاه ها در ایجاد نام و شهرت:

نام و نشان تجاری عبارت است از نام، اصطلاح، علامت ، نشانه ، نماد، طرح یا ترکیبی از آن ها به منظور شناساندن محصولات و خدمات به فروشندگان یا گروهی از فروشندگان و متمایز ساختن آنها از محصولات و شرکت های رقیب است . شرکتی که نام و نشان تجاری ارزشمندی داشته باشد در صحنه رقابت از قدرت بیشتری برخوردار خواهد بود و باعث میشود که مصرف کننده نسبت به محصولات وفادار شود. نمایشگاه با تایید ذهنیات مربوط به هویت و نماد شرکت نقش یادآوری کننده و پاسخ دهنده به سوالات زیادی که در اذهان هستند و نیاز به پرسش دارند را ایفا میکند.

بازاریابی برای صادرات:

امروزه بازاریابی برای صادرات “marketing for exports” بعنوان یک شاخه مهم بازرگانی بین الملل مطرح است. شرکت ها از طریق شرکت در نمایشگاه های بین المللی امکانات خود را به تولید کالاهای اختصاص می دهند که نظر خریداران را هرچه بهتر تامین کند. چنین تولیدکنندگانی بجای تاکید روی کالایی خاص معمولا نوع خدمتی که آن کالا ارئه می دهد را مورد توجه قرار می دهند. [رایکانس | غرفه سازی، غرفه نمایشگاهی، ساخت غرفه، غرفه ساز، دکوراسیون داخلی، طراحی غرفه] شرکت کنندگان در نمایشگاه بین المللی با درک دقیق تهدیدات، رقبا و فرصت های موجود و کسب ایده های جدید جهت ارضای نیازهای مصرف کنندگان کالا های خود شانس خود را جهت صادرات هرچه بیشتر افزایش میدهند.

تبلیغات:

بخشی از برنامه شرکت ها در نمایشگاه به تبلیغات محصولات شرکت اختصاص دارد. اهداف و روش های تبلیغات باید از قبل تعیین شده باشد. رساندن پیامی خاص به مصرف کننده یکی از انگیزه های اصلی شرکت در نمایشگاه ها است. هر موسسه ای تلاش می نماید که روی طرز فکر، سلیقه و قضاوت مصزف کنندگان به نفع خود و تولیدات تاثیر بگذارد و این از طریق تبلیغات موثر امکان پذیر است.

افزایش حجم مبادلات:

از مهمترین اثر های نمایشگاه افزایش حجم مبادلات بازرگانی می باشد. در بعضی مواقع نمایشگاه محدود ودر بعضی مواقع انتهای نمایشگاه معلوم نیست. گاهی مواقع اگر یک نمایشگاه در یک محیط کوچک برپا شود اثر آن ممکن است تا 15 سال دیگر هم ادامه یابد چرا که ممکن است افرادی با هم دیگر آشنا شوند که به طور مداوم با هم همکاری و مبادله کنند و تا سال ها این کار ادامه یابد.

تبادل دانش فنی:

در حقیقت نمایشگاه به مانند مدرسه های موقت است که در این مدرسه حتی نسل جوان و حتی کسانی که سنشان بالاتر است می توانند از آن بهره ببرند به عنوان مثال شرکتها در یک نمایشگاه با دیدن محصولات و تکنولوژی ها آن دست به تولید نظیر آن می زنند و حتی گاهی بهتر از آن را نیز می سازنند.

انتقال فن آوری:

از موارد دیگر برپایی نمایشگا هها انتقال فن آوری است. مهمترين بخش انتقال تکنولوژی، جذب و بومی سازی و نوآوری آن است و این فن آوری ها در توسعه، طراحي، توليد و به‌كارگيري محصولات، فرآيندها، سيستم‌ها و خدمات مورد استفاده قرار مي‌گيرند و باعث همكاري نزديك بين مراكز تحقيقاتي و صنايع، توجه به فعاليتهاي تحقيق وتوسعه، در دسترس بودن بازار كافي، قابليت و ظرفيت جذب كشور گيرنده تكنولوژي، حمايت موثر دولت و تمايل انتقال دهنده و گيرنده تكنولوژي است.

منبع: سایت نمایشگاه بین المللی امتک AMTECH

 

#کلمات کلیدی:
غرفه سازی، غرفه سازی در نمایشگاه، غرفه سازی نمایشگاهی، غرفه سازی نمایشگاه، طراحی غرفه، طراحی غرفه نمایشگاهی، غرفه نمایشگاهی، شرکت طراحی غرفه، شرکت طراحی داخلی، ساخت غرفه، ساخت غرفه نمایشگاهی، تجهیزات نمایشگاهی، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، غرفه آرایی، خدمات نمایشگاهی، نمایشگاه بین المللی، اجرای غرفه نمایشگاهی، غرفه سازی ارزان، غرفه سازی در تهران، غرفه سازی شهرستان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *