ایده های قابل توجه جهت غرفه سازی نمایشگاهی


غرفه نمایشگاهی,غرفه سازی, ساخت غرفه, غرفه ساز, دکوراسیون داخلی, طراحی غرفه, رایکانسایده های مفید جهت غرفه سازی نمایشگاهی:

ایده های خلاقانه برای طراحی غرفه های نمایشگاهی بسیار حائز اهمیت است، همواره شرکت در نمایشگاه های مختلف می تواند یک فرصت عالی برای شرکت شما برای نمایش محصولات و معرفی خدمات شما و ارتباط با دیگران در صنعت باشد. از این رو استفاده از ایده های خلاقانه برای طراحی غرفه نمایشگاهی موجب نمایش هرچه بیشتر نشان تجاری شما خواهد شد، حتی در فضایی پر از شرکت های رقیب که همگی برای جلب توجه بازدیدکنندگان تمام تلاش خود را می کنند. حضور در نمایشگاه ها مقوله مهمی برای برند های مختلف محسوب می شوند. چرا که بهترین فرصت جهت نمایش کالاها و محصولاتشان است. اما نکته ی بسیار مهم جهت موفقیت در یک نمایشگاه داشتن غرفه نمایشگاهی خوب و خلاقانه است چیزی که در نمایشگاه های ایران کمتر شاهد آن هستیم. در اینجا به چند ایده غرفه سازی برای داشتن غرفه های نمایشگاهی جذاب به شما پیشنهاد می کنیم:

  • طراحی ساده ی دکوراسیون غرفه ی نمایشگاهی:

برای طراحی غرفه های نمایشگاهی نیازی نیست تا خیلی سخت و پیچیده فکر و عمل کنید. گاهی ایده هایی ساده برترین ایده ها هستند به شرط آن که فکر شده و منطقی باشند.

از جمله مسائلی که در جذابیت غرفه های نمایشگاهی بسیار تاثیر گذار است استفاده درست و به جا از رنگ ها است. بهره گیری از رنگ ها جهت ایجاد نمایی جالب توجه می باشد. نقش آفرینی رنگ ها در زیبا سازی غرفه نمایشگاهی، بی بدیل است. ساختار ساده، سرد و خاموش یک غرفه نمایشگاهی با به کارگیری رنگ ها می تواند ظاهری زیبا به خود بگیرد و نظر مشتری را جذب نماید. البته این امر منوط به توجه به هارمونی و سازگاری رنگ ها می باشد.

  • توجه به هارمونی رنگ در طراحی غرفه های نمایشگاهی:

در طراحی غرفه های نمایشگاهی باید به این نکته توجه کرد که این غرفه ها نباید خوانایی خود را از دست بدهند. لازم نیست که همه کالاها و محصولات خود را به نمایش بگذارید. این کارسبب میشود  تا غرفه شما بی دلیل شلوغ شود و باعث سر در گمی بازدید کنندگان میگردد.

  • از رنگ های گرم در طراحی دکوراسیون داخلی غرفه ها استفاده کنید:

استفاده از رنگ های گرم در طراحی غرفه های نمایشگاهی باعث می شود که بازدید کنندگان بیشتری جذب غرفه شما شوند. البته باید بدانید که این رنگ های گرم را باید در کنار رنگ های خنثی مثل طیف های مختلف رنگ خاکستری کار کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

  • استفاده از کف سازی های متفاوت و خلاقانه:

ایده ی دیگری که در ساخت یک غرفه زیبا در نمایشگاه مورد توجه قرار میگیرد، کف سازی خلاقانه است. این موضوع به ویژه برای غرفه های کوچکتر بسیار حائز اهمیت خواهد بود. چرا که فضا کم است و به کارگیری تجهیزات مختلف، سبب ایجاد اختلال در رفت و آمد مشتریان و مراجعه کنندگان خواهد شد که وجهه خوبی برای شما و غرفه نمایشگاهی شما نخواهد داشت. با این شرایط سعی کنید محصولات خود را از طریق دیوارهای غرفه به نمایش بگذارید و به کمک کف سازی خلاقانه برای غرفه نمایشگاهی، مشتریان و مراجعه کنندگان به غرفه خود را راهنمایی نمایید. اگر مساحت غرفه شما کم است، بهتر است خیلی از استند ها و قفسه ها استفاده نکنید تا مسیر های عبور و مرور را مختل نکنید. اکثر محصولات و کالاهایتان  را روی دیوار ها به نمایش در بیاورید و  از کف سازی های خلاقانه برای راهنمایی بازدید کنندگان استفاده کنید.

  • استفاده از استند های مدرن و خلاقانه برای طراحی غرفه های نمایشگاهی :

ایده غرفه سازی دیگری که در جذابیت غرفه های شما تاثیر گذار است استندها و قفسه هایی است که به وسیله آن ها لوازم و محصولات خود را عرضه می کنید. بهتر است این استند ها و قفسه ها شکلی مدرن و خلاقانه داشته باشند و به گونه ای باشد که مانع دید بازدید کنندگان نشود، راهنمای آن ها باشد و محصولات را به بهترین شکل ممکن نشان دهد.

  • از فضاهای باز و بسته در غرفه سازی استفاده نمایید:

برای این که بازدید کنندگان بیشتری را به غرفه خود جلب کنید می توانید با طراحی خود حس کنجکاوی آن ها را بیشتر کنید. طراحی غرفه ای که فضاهای دور تا دور آن بسته است و فقط یک ورودی خلاقانه دارد می تواند جالب و هیجان انگیز باشد.  ایده جالب دیگری که می تواند غرفه شما را به یک غرفه زیبا در نمایشگاه تبدیل کند، استفاده از فضاهای باز یا بسته برای طراحی غرفه است. یک فضای بسته تنها با یک درب ورودی برای غرفه نمایشگاهی، می تواند یک زیبایی خاصی به آن ببخشد. از طرفی یک حس کنجکاوی در مراجعه کنندگان ایجاد می کند و آنها را برای بازدید از غرفه شما ترغیب خواهد کرد. فضاهای باز نیز به نوبه خود از زیبایی منحصر به فرد برخوردار خواهند بود، البته انتخاب هر یک از این موارد می تواند به نوع غرفه و سلیقه شما نیز ارتباط داشته باشد.

  • محصولات، بهترین ایده غرفه سازی:

شما حتی می توانید با استفاده از خود محصولات و کالاهای غرفه های نمایشگاهی خود را طراحی کنید. با این روش هم ماهیت اصلی غرفه را نشان خواهید داد و هم محصولات تان را به بهترین شکل ممکن به نمایش می گذارید. رعایت اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط در به کارگیری تجهیزات، محصولات و هر آنچه بیانگر حرفه شما می باشد، نکته ای است که برای داشتن غرفه زیبا در نمایشگاه باید به آن توجه کنید. درست است که نمایشگاه، محلی جهت عرضه و معرفی محصولات و خدمات شما می باشد، اما هیچ ضرورتی وجود ندارد که نمایشگاه را با این وسایل شلوغ نمایید. در مقابل شلوغی زیاد، خلوتی بیش از اندازه غرفه نمایشگاهی، نیز مورد پسند نخواهد بود. شلوغی زیاد نمایشگاه، برای بیننده ای که در حال عبور از کنار غرفه شما است، نمی تواند در یک نگاه، جذاب به نظر بیاید. خلوتی زیاد غرفه نمایشگاهی، نیز بازتاب سردی و سکون خواهد بود.

  • از رنگ های تیره برای جذب بیشتر مخاطبین استفاده کنید:

اگر می خواهید تا غرفه ای متمایز تر از بقیه داشته باشید می توانید از رنگ های تیره در طراحی دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی خود بهره ببرید و آن را با رنگ های گرم تزئین کنید.حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که این کار نباید بر روی دیده شدن محصولات شما تاثیر منفی بگذارد.

  • نورپردازی مناسب، ایده ای دیگر برای داشتن غرفه زیبا در نمایشگاه:

نورپردازی مناسب، ایده ای دیگر برای برخورداری از یک غرفه زیبا در نمایشگاه می باشد. اگر در ساختار برخی غرفه های نمایشگاهی دقت کرده باشید، می بینید تنها از چند قطعه و تجهیزات ساده ایجاد شده اند اما استفاده از یک نورپردازی ایده آل و خلاقانه، سبب زیبا و جذاب جلوه دادن آنها شده است. استفاده از نورپردازی مناسب، می تواند شما را از صرف هزینه های جانبی برای طراحی غرفه زیبا در نمایشگاه بی نیاز کند. گاهی ممکن است افرادی که در طیف مشتریان شما قرار ندارند، با دیدن نورپردازی غرفه شما، به طرف آن جذب شوند و به این بهانه با محصولات و خدمات شما آشنا شوند و بدین ترتیب، متقاضی محصولات و خدمات شما گردند. بنابراین باید در طراحی یک غرفه زیبا در نمایشگاه، از تمامی ایده های خلاقانه، جهت جذب مشتری استفاده نمایید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *